2024. december 7. Budapest, Kincsem Park

Első Callus User Meeting és Baráti Találkozó összefoglalója

Kedves Callus Felhasználók, Kedves Támogatók – Köszönjük a nagyszerű élményeket, a közösen töltött értékes időt. A szakmai fejlődésen túl a Callus közösséget is formáltuk, baráti kapcsolatainkat szorosabbra fűzhettük. Engedjenek meg egy rövid összefoglalót a találkozóról.
Megosztás:
Facebook
LinkedIn

Összefoglaló

Az esemény helyszíne a különleges Kincsem Park volt, ahol lehetőség adódott lóversenyekre fogadni, ízletes ebédet és vacsorát elfogyasztani, valamint finom borokat kóstolni.

Az eseményt felvezette: Vajdovich Nóra PhD, ügyvezető

A nap folyamán Dr. Mühl Attila konferálta fel az előadásokat, moderálta diszkussziókat.

Dr. Riedling Tamás: D-vitamin, avagy a hiányzó kulcs a sikeres állcsontsebészethez. Tekintettel a csontokra kifejtett kedvező hatására, mely természetesen az állcsontokban is érvényesül, nem elhanyagolható tekintetbe vétele a fogászati implantációk, csontpótlások esetében sem. Ma már adott a lehetőség egyszerűen és gyorsan kivitelezhető, ún. chairside D-vitamin tesztek elvégzésére, melyek segítségével pontosan meg tudjuk mondani a vitamin vérszintjét, így lehetőséget teremtve szükség esetén a megfelelő vitaminpótlásra, többek között mintegy előkészítve az állcsontokat a megfelelő és sikeres szájsebészeti beavatkozásokra. A Botiss Magyarország jóvoltálból az eseményen lehetőség nyílt mindenki számára a gyors D-vitamin szint felmérésére, amit sokan igénybe is vettek a vendégeink közül.

Dr. Kivovics Márton: Szóló foghiány ellátása azonnali implantációval az iPhysio protokoll alapján. Az azonnali implantáció számos előnnyel rendelkezik. Segítségével kihasználhatjuk azt a gyógyulási hajlamot, mely az extractiós sebet jellemzi és csökkenti a kezelési időt. Ugyanakkor összetettebb beavatkozás, mint a gyógyult állcsontgerincbe történő implantátum beültetés. A szakma szabályait betartva, az indikációk és kontraindikációk mérlegelésével az azonnali implantáció sikeressége nem marad el más időzítésű implantációk sikerességétől. Az IPhysio protokoll alkalmazása részben egyéni emergencia profil létrehozását teszi lehetővé a digitális munkamenet leegyszerűsítésével. A protokoll bővebb megismerését itt taglaljuk: https://callusimplants.hu/egyedi-inyformazas-iphysio/

Dr. Berek Szilárd: Egyszerű és nagyszerű a modern implantológiában …avagy különböző digitális protetikai megoldások a Callus rendszer által biztosított Aurum Base és Pre-Milled fejrészek felhasználásával. Sok gyakorlati példával alátámasztva mutatta be az előadó, hogy extrém helyzetekben is kiváló megoldásokat nyújt a rendszer architektúrája. https://callusimplants.hu/protetika/

Kávészünet és lóversenyek megtekintése, D-vitamin szintmérés

Dr. Czimbalmos-Kozma Zoltán: Hogyan fogadd el a félelmeid! Az esetbemutatás során az előadó rámtatott olyan tényekre is, amiről sokan úgy vélik, hogy jobb, ha hallgatnak róla. Megmutatta azt is, hogy az implantációt korlátozó hiedelmek gyakran csak olyan félelmek, amelyeket a bizonytalanság miatt éreznek az implantológusok, és a gyakorlatban ennek ellenére helytálló a választott megoldás.

Dr. Varga Endre: Legózás a szájban. Precizitás, hatékonyság és azonnali esztétikai megoldás moduláris sebészi sablon segítségével. A moduláris sebészi sablonok (stackable guide) új távlatokat nyitnak a fogászati implantológiában, ötvözve a pontosságot, rugalmasságot és azonnali esztétikai megoldásokat. Ez az innovatív technológia lehetővé teszi a fogorvosok számára, hogy több műtéti fázist egyetlen sablon rendszerrel hajtsanak végre, beleértve az azonnali ideiglenes fogpótlás behelyezését is. A moduláris sablonok nem csak javítják a műtét pontosságát és csökkentik a beavatkozás idejét, de lehetővé teszik, hogy a páciens azonnal, előre elkészített foggal távozzon a rendelőből. Az előadás részletesen bemutatta a technológiát, lépéseit és szakmai szempontjait. A Dicomlab által kifejlesztett platform egy rendkívül kedvező ökoszisztémát kínál az implantológusok számára, hisz egy ingyenes (böngészőben futó) tervező CAD szoftver mellett rengeteg automatizált folyamatot valamint magas színvonalú humán mentorálást is biztosít a műtéti tervezés során. A rendszer minden orvos számára elérhető egy egyszerű regisztrációval: https://staging.callus.dicomlab.com/auth/login

Ebéd, lóverseny fogadás, D-vitamin szintmérés

Dr. Nyárády Zoltán MD, DMD: Szék melletti implantátum felületkezelés. Hogyan és miért alkalmazzuk a plazma technológiát. A gyártás utáni időszakban az implantátumok felületén szennyeződések, például szénhidrogének keletkeznek. A szennyeződések lassítják a sebek gyógyulását az implantátum behelyezése után. A plazmakezelés – amit akár Ön is elvégezhet a rendelőjében egy speciális készülék segítségével – eltávolítja a szennyeződéseket az implantátum felületéről, és növeli a hidrofilitást, hogy felgyorsítsa a műtét utáni felépülést. (Hidrofilitás: folyadék iránti affinitást mutató tulajdonság). Az aktivált felület javítja a biokompatibilitást és lerövidíti a műtéti gyógyulási időt, növelve annak sikerességi arányát. A technológiáról és a készülékről bővebben: https://callusimplants.hu/implantatum-regenerativ-aktivalo-keszulek-plasmapp-actilink-reborn/

Dr. Markovics Péter: Hogyan “tenni, vagy nem tenni” az implantológiában! – ez itt a kérdés. Az előadó egy izgalmas egyedi eset révén ismertette a modern idők kihívásait, amelyek nehéz döntések elé állítják úgy a pácienseket, mint az implantológus fogorvosokat. A rohanó életmódból adódó inadekvát páciens hozzáállás megnehezíti vagy lehetetlenné teszi a kiválasztott kezelési stratégia kivitelezését. A minőségi orvos-beteg kommunikáció kardinális szerepet játszik a sikerességben, de ennek felszínes megléte nem elegendő: a tudatosítás és megfelelő cselekvés a beteg részéről a legfontosabb!

Dr. Mikesy Gergely: Ismeretlen implantátumok nyomában. Avagy hogyan segítheti a mesterséges intelligencia az implantátumok könnyebb felismerését. A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ, együttműködésben a SE Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézettel és a HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézettel arra a sok fogorvost érintő problémára keresi a választ, hogy sokszor olyan pácienssel találkozunk a mindennapi praxisban, akiknek a korábban beültetett implantátumairól sem a betegnek, sem a kezelőorvosnak nem áll rendelkezésre pontos információ. Az általuk fejlesztett mesterséges intelligencia megoldás egy egyszerű panoráma röntgen felvétel “megtekintése” után képes lehet jó közelítéssel felismeri az ott látott implantátumot, és nem csak a márkát, hanem akár több egyéb paramétert (pl. platform) is megadni képes.

Dr. Mandel Iván: Barátom: az ínypapilla …avagy közös történeten és elfogadáson alapuló, bizalomteli érzelmi kapcsolat kialakítása kicsiny szövetekkel

Dr. Mühl Attila: Cementezés/csavaros rögzítés imptátumokon elhorgonyzott hídpótlások esetén. Biztosan egyértelmű a válasz?

Dr. Miseta Nóra: Anyagválasztás szerepe az implantációs pótlás felépítményének sikeressége érdekében – esetismertetés

Dr. Patonai Zoltán: Sofort implantáció, avagy mindig ez a jó megoldás?! Az azonnali implantáció mind implantológiai mind esztétikai szempontból a kihívások közé tartozik. Ez nem csak a felső front régióra, hanem az alsó frontfogakra is vonatkozik. A bemutatandó páciens esetében egyszerre kellett az implantok pontos helyzetét meghatározni és erre a beteg elvárásainak megfelelő, mind esztétikailag, mind funkcionalitásában is megfelelő pótlást készíteni.